فعال سعودی بعد از آزادی از زندان درگذشت

به گزارش وبلاگ جزیره کیش، یک فعال سعودی که به تازگی از زندان عربستان آزاد شده بود در سایه وخامت اوضاع جسمی اش و ابتلا به کرونا درگذشت.

فعال سعودی بعد از آزادی از زندان درگذشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جزیره کیش به نقل از القدس العربی، صالح الشیحی فعال سعودی که در سال 2018 توسط نیرو های امنیتی عربستان بازداشت شد به تازگی بعد از آزادی به علت ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

وی نیمه ماه گذشته میلادی به ویروس کرونا مبتلا شده بود. الشیحی بعد از آنکه در یک برنامه تلویزیونی از فساد موجود در درباره پادشاهی سخن گفت توسط نیرو های امنیتی بازداشت شد.

فعالان عرب در توئیتر اعلام کردند که الشیحی از حقوق شهروندان سعودی دفاع نموده و به دنبال بهبود اوضاع آن ها و مبارزه با فساد بود به طوری که بسیاری از فعالان، وی را صدای فقرا و حق می خواندند.

آن ها مقاله جمال خاشقجی منتقد نظامی سعودی که به دست عوامل ریاض ترور شد درباره الشیحی و تمجید از وی را باز نشر کردند.

وی از ماه می که از زندان عربستان سعودی آزاد شد به بیمارستان منتقل شد چرا که در زمان بازداشت، در سایه بی توجهی مسئولان سعودی از شرایط جسمی وخیمی رنج می برد.

فعالان توئیتری اعلام کردند که مقامات سعودی، الشیحی را به این دلیل آزاد کردند که از مسئولیت مرگ وی در زندان فرار نمایند.

نکته جالب آنکه روز گذشته خانواده لجین الهذلول فعال زن سعودی اعلام کردند: ما نگران هستیم سناریوی آزادی صالح الشیحی خبرنگار سعودی در قبال لجین تکرار گردد. ما حتی بعد از فوت لجین هرگز سکوت نخواهیم کرد.

پیش از این نهاد های حقوق بشری نسبت به وخامت حال بازداشتی ها در زندان های عربستان سعودی و گسترش ویروس کرونا هشدار داده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فعال سعودی بعد از آزادی از زندان درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال سعودی بعد از آزادی از زندان درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید